רפואה שלמה

רפואה סינית ומודעות

הכוח המכוון

הדרך אל האיזון (גל מתוקי)

בנימה אישית…

לפני מספר (לא מועט) של שנים, בימי הזוהר של שנות העשרה, קניתי לעצמי גיטרה חדשה. מילותיו הראשונות של מוכר הגיטרה לאחר שאיחל לי בהצלחה, היו "זכור, שיש לכוון את המיתרים לפני שמתחילים לנגן".
שמח וטוב לב חזרתי לביתי ומייד שלפתי את הגיטרה מנרתיקה. מהרגע הראשון חשתי שמשהו לא מרגיש נכון…מוזר, חשבתי, האם יש תקלה בגיטרה? התשובה היתה לא. נזכרתי במילותיו של מוכר הגיטרה. המיתרים פשוט יצאו מכיוון, יצאו מאיזון.
המחזורים של החיים
חוק הטבע הבסיסי ביותר הקיים בחיים, הוא חוק התנועה והמחזורים. החיים, העולם, היקום וגם אנחנו נמצאים בתנועה מתמדת, בריקוד קוסמי מדהים של שינויים אינסופיים. כאשר יש תנועה ושינוי יש יציאה ממצב של איזון לעבר חוסר איזון. בדיוק כמו הליכה. אנו מרימים רגל ויוצאים מהמרכז ואז מניחים שוב את הרגל וחוזרים למרכז, ליציבות. כדי לחזור לאיזון יש להשקיע "מאמץ" מסוים. מאמץ זה חיוני על מנת להתקדם.
בטבע יש שאיפה מתמדת לאיזון (חוק הכלים השלובים), אולם כידוע, חייו של האדם המודרני הינם עמוסים וטרודים ואנו תדיר מוצאים את עצמנו במצב של כאב, חוסר שקט, קושי או במילים אחרות "לא במרכז".
הטיפול בקליניקה כאמצעי מכוון
הרפואה הסינית בכלל וקליניקת "רפואה שלמה" בפרט הם למעשה סוג של "כוח מכוון" של הגוף. עבודה טיפולית אשר נותנת למטופל ולגופו את הכלים להחזיר את האיזון לחיים ובכך להביא לבריאות אישית ולשיפור אמיתי וקונקרטי בכל אותם סימפטומים אשר מצביעים על חוסר האיזון שבגופינו (הנורות האדומות). אין הכוונה "לתקן" את הגוף אלא פשוט לעזור לו לחזור למהותו הטבעית וההרמונית. אין מדובר באיזון "מוחלט" מכיוון שמצב זה אינו אפשרי, אלא מדובר בחזרה לכיוון כללי של איזון.
חשוב לזכור, שכמו במיתר של גיטרה, אסור שהמיתר יהיה מתוח מידי מכיוון שהוא עלול להיקרע, כמו כן אסור שהמיתר יהיה רפוי מידי, מכיוון שאז לא יפיק צליל, יש לשמור אותו מתוח ב"מידה הנכונה", באיזון, ואז יפיק את הצליל היפה אותו הוא אמור להפיק. בדיוק על פי אנלוגיה זו, אמור האדם להפיק את היופי והאושר אשר טמונים בקרבו! הוא יצליח לעשות זאת כאשר יחזור למצבו הטבעי.
לסיכום, בל נשכח את נושא המאמץ. כדי להתקדם, יש "לכוון" את גופינו "המיתר". זאת יש לעשות  דרך ההתמדה בטיפולים אבל גם דרך המודעות היום יומית שלכם! זהו מאמץ משתלם.  זו הדרך להתקדם בצורה הטבעית ביותר אל עבר בריאות ואושר! הבא נהפוך את חיינו לסימפוניה הרמונית של צלילים מכוונים!

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s